Bylinkové recepty

Napíši zde jen několik málo bylinkových receptů. Ze srdíčka budu ráda, pokud někomu budou přínosem. Máte-li ovšem zájem o poradenství nebo recepty, jsem zde pro vás. Rachel

Výborný žaludeční čaj

Přísady:

Kořen puškvorce 4 dílky
Nať pelyňku 4 dílky
Plod jalovce 3 dílky
List vachty 3 dílky
Nať máty 3 dílky
Nať zeměžluče 2 dílky

Směs pěkně promícháme. Jednu lžíci směsi vložíme do půl litru vody a necháme asi tak 8 hodin stát. Následně směs zahřejeme (ne až k bodu varu), přikryjeme a necháme 20 min vylouhovat. Pak přecedíme a pijeme několik doušků 30 minut před jídlem. Pro podporu sklidnění žaludku a relaxaci si po vypití čaje zapalte aromalampu s vonným olejem.

Bylinný odvar pro umývání vlasů

Pro krásné vlasy bez lupů a ekzému.

Přísady:

Kořen lopuch 5 dílků
Nať kopřivy 3 dílky
List břízy 3 dílky
List ořechu 3 dílky
Květ heřmánku 2 dílky

Směs pěkně promícháme, následně dvě polévkové lžíce zalijeme vroucí vodou, necháme 30 minut louhovat, přecedíme a vlasy opláchneme při konečném závěru mytí.

„Člověče, přičiň se, a Bůh ti pomůže. Nechť slouží bylinky všem, kteří je uznávají.“

S přáním krásného dne, neboť jen už to je nádherné probudit se a spatřit nebe, slunce a měsíc.

Tinktura z violky

Celou čerstvou rostlinku nadrobno nasekáme a nasypemem do láhve s dobrým uzávěrem. Zalijeme jí čistým lihem nebo bezbarvou pálenkou. Zalijeme tak, aby rostlinka byla celá potopená. Necháme 15-20 dnů louhovat, občas protřepeme. Po té tinkturu přecedíme. Její použití je zevně na kůži, na těžce se hojíci vředy, doknce je dobrá i jako podpůrná léčba kožní rakoviny. Vnitřně se rostlinka používa na čištění krve. A to dvakrát denně jednu kávovou lžičku na lačno 30 minut před jídlem.

Tinktura z topolu

Udělejte si tinkturu z pupenů z topolu, je to vynikající prostředek na doléčení boleriozy.

Tiktura ze jmelí:

Čerstvou nasekanou drogu zalijeme čistým lihem, lze i bezbarvou vodkou. Celá droga musí být potopená. Na tmavém místě necháme louhovat 6-8 týdnu, občas protřepeme. Po té přecedíme do čista. Užívá se delší dobu 2x denně 15 kapek. Další informace přímo u mě, Anemari Rachel Tel: 906501010.

 

Věštírna Anemari

Copyright © 2019 Vyklad z karet. All Rights Reserved. Design & Develop by Petr Tvrdík www.WEB-technik.cz