„Všechny vrchy, pohoří,
Všechny louky a lesy
Jsou přirozené lékárny.“

Léčivé byliny

Jak říkávala moje zlatá babička, na každou nemoc na této zemi roste kytička - bylinka. První zásadou, než se začnou používat bylinky, je předcházet nemocem. Jsem přesvědčená, že v tom mají bylinky ten největší význam. Moudré je léčit nemoc již v počátku a nedovolit jí rozvinout se. Pokud se však nemoc rozvine, jsou to právě bylinky, které dokážou pomoci, nebo velice dobře doplnit ostatní léčbu. Také si plně uvědomuji, že jsou nemoci, například úrazy, akutní operační stavy, které jednoznačně patří do nemocnice. Člověk je sám tvůrcem svého zdraví. Proto si myslím, že má právo použít tisíce let staré bylinné zkušenosti a přírodní medikamenty z rostlinné říše.

A přesto, že zde hovoříme o léčivých rostlinách, nemůžeme obejít jiné důležité podmínky zdraví. Žádna nemoc, která se ozývá, není samostatný problém, vždy je vlastně nemocný celý organismus a především fyzického těla „duše“. A právě takto nám naše tělo chce říci:
„Člověče, zastav se, děláš něco špatně.“ Přeji všem lidičkám na této planetě hodně lásky, lásky a lásky. Protože tam, kde je v srdíčku láska, tam nepřichází nemoc.

„Nejvyšším základem léku je však láska.“ - Paracelsus

Violka Trojbarevná / Viola tricolor

Využití fialky trojbarevná neboli macešky je široké, při léčbě kašle a nachlazení, zlepšuje vykašlávání a rozpoštění hlenu. Používá se při detoxikaci organismu, dále stimuluje oběhovou soustavu a zlepšuje prokrvení vlásečnic. Kdo by to řekl, že tato malá krásná rostlinka má takvé využití a ůčinky.

Jmelí bílé / Viscum album

Jeho hlavním účinkem je regulace krevního tlaku. Odstranuje vápenatý usazeniny v cévním systému. Čímž předchází srdečním a mozkovým infarktům. Léčebné použití jmelí je ovšem mnohostrannější. Jelikož brzdí dělení buněk, dobře pomáhá i při rakovině, zvláště žaludku. Já ho velice ráda doporučuji ženám v klimakteriu. Již po 14 dnech, kdy bere žena 2x denně 5 kapek, je vidět výsledek. Proto je nejvhodnější používání ve formě tinktury. Tinkturu z jmelí si můžete zakoupit, nebo si jí připravit sami doma.

Dub letní

Sedací koupel při hemeroidech

Zásluhou silně stahujícího účnku patří kúra i listy, mezi nejlepší rostlinné léky na rány. Používáme je proto hlavně zevně, velce se osvědčily do sedacích koupelí při hemeroidech, kde se přiznivě projevuje veliká schopnost zastavovat krvácení a přiznivě stahovat.

Příprava sedací koupele:

  • dubová kůra 1díl
  • nať lnice 1díl
  • list ořešáku 1díl
  • nať šalvěje 1díl
  • nať přesličky 1díl

Směs si krásně svýma rukama promýchame, dvě vrchovaté lžíce zalijeme 0,5 litru vody, necháme projít varem, zakryjeme necháme louhovat 20 minut. Poté přecedíme a dolijeme do litru. Koupel je pouze vlažná nikoliv teplá. Sedací koupel trvá 20 minut. Nikdy nepoužívame koupel dvakrát. Neboť nepříznivá energie je v macerátu , vylejeme!!! Koupel je třeba opakovat tak dlouho, dokud nemáte pocit zlepšení, minimálně však 5krát.

Copyright © 2019 Vyklad z karet. All Rights Reserved. Design & Develop by Petr Tvrdík www.WEB-technik.cz