Výklad karet tarotové karty | Výklad z karet

Výklad z karet - tarotové karty

Někteří odborníci tvrdí, že Taroty vznikly úpravou legendární „Knihy Thowtovy“, užívané ve starém Egyptě. Už ve 14. století se balíček těchto karet vynořil v Evropě, kde dostal název Taroky a sestával ze 78 karet. Počet zahrnoval 56 karet náležejících podobně jako u nynějších karet jednotlivým barvám, jen barvy byly jiné – meče, hole, číše, a mince namísto dnešních piků, tref, kérů a kár. Každá barva měla čtyři honéry – kluk, kaval, dáma, a král, a karty s číselnými hodnotami v sestupné řadě od desítky po esa.

Honéry se označují názvem „malá Arkána“ ( z lat. „Arcanum“ - tajemství ). „Velká Arkána“ sestává z dalších 22 trumfů, na nichž jsou vyobrazeny mocné, archetypální obrazce.

Pro výklad tarotových karet volejte 906 50 10 10 linka 1.

Nejpoužívanější obrazce jsou tyto: kejklíř, papežka, kolo štěstěny, síla, viselec, smrt, mírnost, ďábel, blesk, hvězdy, slunce, rozsudek, věž, svět a blázen.

Původní vyobrazení byla „jednosměrná“, což značí, že při zacházení s kartami se některé z nich mohly dostat do převrácené polohy. Převrácené karty dodávaly výkladu zlověstný tón. Sady karet v plném počtu 78 listů se užívalo hlavně k předpovědím následků budoucích dějů událostí nebo k rekonstrukci minulého. Jakmile začala vzrůstat obliba karetních her užívajících malá Arkána, byl celkový počet karet snížen na 56.

Každá z karet má svůj tradiční význam a množství pozměňujících interpretací, s nimiž by měl být věštec velice přesně obeznámen, když provádí výklad z karet.

Ukázka tarotových karet


Copyright © 2019 Vyklad z karet. All Rights Reserved. Design & Develop by Petr Tvrdík www.WEB-technik.cz